Vyhledávání

Kontakt

Miluše Čadílková
Mírové nám. 120
Kadaň

737 129 673

milujoga@email.cz

 

Popis hodin

POWERJÓGA

Powerjóga je cvičební styl vyvinutý z ashtanga jógy Američanem B.B.Birchem na začátku 90.let minulého století. Základem cvičení jsou jógové pozice řazené v dynamickém sledu za sebou. Velká pozornost je věnována plynulému dechu. Do cvičení jsou zahrnuty stretchingové metody, fyzioterapeutické cviky a závěrečná relaxace. Při cvičení se zatěžují souměrně svaly celého těla. Zlepšuje se flexibilita, síla, zachovává přirozená hybnost kloubů  a pružnost páteře, roste vitalita. Nezanedbatelný je také vliv na vnitřní orgány a jejich činnost.

Na rozdíl od klasické jógy je bez filozofického rozměru a nechává každému otevřený prostor pro vlastní úhel pohledu.

Je určena pro zdravé lidi.

POWERJÓGA DYNAMICKÁ

Tyto hodiny jsou vedené v rychlejším tempu. Budeme plynule, v rytmu dechu, přecházet z jedné pozice do druhé.

Jestli se při cvičení rádi zapotíte, pak je to pro vás to pravé :-).

Než přijdete na tuto lekci, je vhodné navštívit méně náročnou hodinu, kde pozice stavíme pomaleji.

RANNÍ POWERJÓGA

Chcete začít váš den příjemně a smysluplně?

Přijďte se zahřát, protáhnout a nabít energií. Prožijte den jinak.

POWERJÓGA PRO DĚTI                                                                                                                                                                                   

  Jóga dává dětem nejen větší pružnost, pohyblivost, pevné svaly, lepší držení těla, ale zlepšuje koordinaci a smysl pro rovnováhu. Rozvíjí tvořivost, představivost, soustředění a pomáhá lepšímu sebepoznání dítěte, snímá i pocit napětí, stresu, učí koncentraci a vnitřní disciplíně.

 Jógové polohy vycházejí z přirozených pohybů nejrůznějších zvířat z přírody. Ta právě děti obdařila zvědavostí, barvitou představivostí, díky níž je dokáží s nadšením napodobovat. Jógové dynamické provádění poloh podporuje zdravý tělesný vývoj a vyrovnává nepříznivé účinky nadměrného sezení,  zároveň ovlivňuje správné držení těla.

Pokud Vaše děti již vykonávají jinou sportovní aktivitu, je jóga ideální kompenzací pro namáhané svaly. Hlavním rozdílem mezi jógou a ostatními sportovními disciplínami je, že cvičení jógy se provádí zvolna, plynule bez švihů. Pohyb je pod vědomou kontrolou. Jóga je nesoutěživá. Provádějí se i dechové techniky a děti se učí relaxaci. To vše hravou formou.

JÓGA PRO TĚHOTNÉ

Jóga pro těhotné je mírná hatha jóga zaměřená na potřeby těhotných žen. Vědomým dýcháním, protažením, posílením a uvolněním těla umožňuje ženám zvládat těhotenství bez fyzických a psychických obtíží.  Cvičení působí jako prevence bolesti zad, otoků končetin, pálení žáhy, emocionálních výkyvů a únavy.Hodiny se skládají z nenáročných ásán (pozic), dechových cvičení, speciálních cviků na posílení pánevního dna a relaxačních technik. Cvičení také vytváří bezpečný prostor k prohloubení vztahu matky a miminka. Těhotenská jóga nejen provází ženu těhotenstvím a připravuje ji k porodu, ale také prokazatelně zlepšuje regeneraci těla po porodu.

 

SOUKROMÁ LEKCE POWERJÓGY

Je vhodná pro ty, kteří upřednostňují individuální přístup nebo nechtějí cvičit v kolektivu. Můžete mít lekci "ušitou na míru". Pro 1 - 3 osoby. Místo a čas je věcí dohody