Jóga pro děti

Věk dětí: 2 – 11
Určeno pro učitele MŠ, I. stupně ZŠ a ŠD, případně rodiče dětí
Délka: 6 vyučovacích hodin

Ostatní semináře

Chci vědět o nabízených seminářích:

Cíle semináře

Seznámení pedagogů se specifiky jógy pro děti, jejími přínosy pro dětský organismus a možnostmi jejího využití v každodenní praxi.

Na konkrétních příkladech budou předvedeny hlavní přednosti a silné stránky jógových technik. Učitelé mají možnost se aktivně zapojit a jednotlivé techniky sami vyzkoušet.

Obsah semináře

Jóga pro děti a jak začít

Řekneme si, co je jóga, jaká jsou specifika jógy pro děti a jaké pro ni vytvořit podmínky. Rozebereme metodiku jógové lekce a dáme jí inspirující obsah.

Motivace dětí ke cvičení

Na semináři se dozvíte, jak děti vhodně motivovat hravou a zábavnou formou. Ukážeme si, jak lze k motivaci využít přirozenou zvídavost dětí, pohádky, říkanky, pomůcky a jógové hry. Jak na to, aby se děti na cvičení těšily, byly z něj nadšené a dokonce si jógové chvilky třeba i samy vytvářely.

Postavení těla, srovnání zad a dechové návyky

Ukážeme si hravé cviky podporující správné držení těla,  naučíme se používat plný jógový dech a sladit jej s pohybem. 

"Pozdrav sluníčku" pro děti

Tato krátká, aktivační sestava jógových pozic dokáže protáhnout, prohřát a zharmonizovat celé tělo. Je takovým základem pro další jógová cvičení. Na semináři se ji naučíme s motivační říkankou pro děti.

Rozvoj koncentrace, nácvik relaxace, balanční cvičení

Postupný nácvik zaměření pozornosti na vnímání svého těla, jeho rovnováhu či plynulý dech, vede k přirozenému zklidnění, které je pro děti velmi důležité. Ukážeme si, jak na to.

Využití jógy v dětské terapii

Dětská jóga může být velkým pomocníkem při práci s dětmi s hyperaktivitou, poruchami pozornosti a dalšími specifickými problémy.

Zeptejte se

Volejte

737 129 673

Adresa

Mírové náměsti 120, 432 01 Kadaň

Zásady ochrany osobních údajů

Tyto stránky nepoužívají cookies